czwartek, 13 września 2012

VI Dni Twierdzy Koźle 14-16.09.2012

Kędzierzyńsko-kozielsko i historycznie-VI Dni Twierdzy Koźle.

Zapraszam na lokalne, historyczne świętowanie w dniach 14-16.09. 2012. Kiedyś byłam... w tym roku też chciałabym móc widzieć przynajmniej inscenizację bitwy o Twierdzę kozielską.  Dlaczego akurat to? Koźle, w końcu to część miejscowości, gdzie się urodziłam. Ja jestem z Kędzierzyna. Pełna nazwa miasta jest dwuczłonowa, obie części zostały z sobą połączone. W herbie miasta są trzy kozły. Oto garstka lokalnej historii mojej małej Ojczyzny-miasta Kędzierzyn-Koźle (woj. opolskie).

(...) "rekonstrukcja bitwy odbędzie się na terenie byłej strzelnicy wojskowej nad Odrą (ul. Dunikowskiego), a część artystyczna na płycie kozielskiego rynku. "X Ogólnopolskie Prezentacje Kulinarne Regionów" będące częścią obchodów "VI Dni Twierdzy Koźle" odbędą w Sławięcicach w restauracji "Villa Vanilla"-ze strony: MOK w Kędzierzynie-Koźlu (link podany kilka linijek tekstu dalej).

Więcej informacji (pełny program-do pobrania w załączniku) na temat VI Dni Twierdzy Koźle oraz wydarzeń im towarzyszącym na stronie: http://www.mok.com.pl/?act=czytaj&id=2816

Oby pogoda się poprawiła. Wybrać się na rekonstrukcję bitwy z aparatem w ręku i spróbować zrobić zdjęcia to by było coś! :).

P.S. Kolejna notka dziś-z nowenną do Św. Stanisława Kostki-będzie! 

Dodano: 14.09:

Uwaga! Uwaga! Znalazłam kolejne informacje dotyczące VI Dni o Twierdzę Koźle. Podzielę się nimi oczywiście-oto one-m.in. takie coś:

"Historia Koźla na slajdach

Dzięki prezentacji multimedialnej pt. „„Twierdza Koźle znana i nieznana – multimedialne pokazy historyczne” Kędzierzynianie będą mogli powrócić do przeszłości i poznać m. in. historię kozielskiej fortecy i nie tylko.

Tematami pokazów będą: „Obrządek pogrzebowy ludności Śląska w okresie wczesnego średniowiecza”, „Rzeki i zbiorniki wodne w systemie obronnym twierdz dawnej RP”, „Garnizon Twierdzy Koźle w XVIII i na początku XIX wieku”, „Andrzej Kochcicki – wielki wojownik i właściciel Koźla w XVI wieku”, oraz „Czarownice w XVI wieku – fakty i mity” (...) "
Pokazy się w sobotę i niedzielę od 10.00 do 14.00 w byłym magazynie prochu przy ulicy Konopnickiej.

Również zainteresowani programami badawczymi organizowanymi przez Uniwersytet Opolski, Gminę Kędzierzyn-Koźle i Kędzierzyńsko-Kozielskie Towarzystwo Historyczne, będą mogli zasięgnąć informacji na ten temat."  

Źródło: http://www.radiopark.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=29589&Itemid=39 

    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.