piątek, 31 sierpnia 2012

Międzynarodowy Dzień Bloga i Blogera 2012.

Dzisiejszą notkę podzielę na kilka części. Część nr 1: Blog Day-31.08-Międzynarodowy Dzień Bloga i Blogera. Część nr 2: Strony/blogi-zapraszam do odwiedzin (nie tylko w dniu święta, jakim jest Blog Day). Część nr 3: Statystyki mojego bloga-jest okazja: podwójna nawet (nie szybko będzie taka następna-wspominam, więc o tym). Część 4:  Życzenia dla tworzących blogi (nie tylko dla mnie). Myślę, że w ramach wstępu to tyle.  


Część nr 1: Blog Day-31.08-Międzynarodowy Dzień Bloga i Blogera:
Pierwszy raz czytałam o Międzynarodowym Dniu Bloga i Blogera kilka lat temu-obchodzony jest właśnie 31.08. Świętować chciałam pierwszy raz w tamtym roku. Z pewnych powodów nie mogłam. Sympatyczny pomysł.  O co chodzi? Osoby z całego świata piszące blogi mają w tym dniu małą okazję do świętowania. Dzieje się to poprzez polecanie w notkach na stronach, jakie piszą pięciu innych blogów, do których odwiedzenia chcą zaprosić czytelników odwiedzających ich stronę www. Mogą to być strony z innych kręgów kulturowych, różniące się w jakiś sposób tematyką od pisanej przez nas strony blogowej. W tym roku i ja-po raz pierwszy-biorę udział w tej zabawie. Tak właśnie w skrócie opisano zasady tego dnia (wyczytałam je w zasobach sieci www).

Część nr 2: Strony/blogi-zapraszam do odwiedzin (nie tylko w dniu święta, jakim jest Blog Day):
Wybór tych 5 stron wcale nie był łatwy, wręcz przeciwnie.
Kolejność przypadkowa. Jednak strony/blogi na pewno takimi nie są:

1. razemnaszczyty.pl
Piękny projekt, dzięki któremu spełniły i będą realizowane  jeszcze kolejne marzenia o zdobywaniu górskich szczytów przez osoby niepełnosprawne. Ja także miałam możliwość zdobywać w ramach tego projektu narazie 2 szczyty (mam nadzieję, że na tym nie koniec). Niezapomniane wędrownicze przygody. Z serca godne polecenia-relacje oraz galerie foto z wypraw!
2. sadlinski.blogspot.com
Strona z twórczością Bartosza Sadlińskiego. Wiersze, które mają w sobie to "coś", dzięki czemu bardzo chętnie zapoznaję się z ich treścią i mam powody do życiowej refleksji. Naprawdę warto! Wejść, poczytać, przemyśleć. 
3. verbumdei-pl.blogspot.com
Systematyczne rozważania na temat Słowa Bożego. Komentarze do liturgii Eucharystii danego dnia. Rozważania pomocne do lepszego rozumienia sercem Żywego Słowa Bożego powstałego z natchnienia Ducha Świętego.
4. iberriada.blogspot.com
Miłość do tańca i muzyki Flamenco oraz Fado. W niebanalny sposób i z pasją mogę dzięki autorce tej strony poznawać co to jest ten rodzaj tańca i muzyki. Sympatyczna kulturalno-muzyczna podróż.
5. http://gorskie-wedrowanie.blogspot.com/ 
Miłośniczka gór, wędrowania. Miłość do gór nie przemija tak łatwo. Sama się o tym przekonałam. Górskie opowieści, w które z radością się zaczytuję. Zatrzymać się tam, pomarzyć, a może samemu tej złapać górskiego bakcyla?

Część nr 3: Statystyki  mojego bloga:     
                                                                                                            1.) Pierwsza notka na tej stronie: 23.05.2010 r.                                   2.) Aktualna notka (właśnie ta): ma nr 100. 

Stan na dziś:   

1.) 17 osób obserwujących stronę tego bloga:  zyciowawedrowka.blogspot.com
Serdeczne dziękuję tzw. obserwatorom.                                                                                                     2.) Kategorie notatek (ilość): 9 kategorii (może kiedyś powstaną kolejne, kto wie?)                                                                             3.) Kategorie notatek (kolejność według alfabetu):
 4.) Osobny adres e-mail dla strony: zyciowawedrowka3(at)gmail.com-zakładka Kontakt                 
 5.) Inne zmiany na stronie: np. pole szukaj, możliwość otrzymywania treści notatek na pocztę e-mail (tzw. subskrypcja- w fazie testowania; proszę o wyrozumiałość w tym względzie; jej działanie jest dla mnie czymś nowym-gdy chodzi o aktywne korzystanie/tworzenie.                                                                     6.) Blog to (pierwsze ważne skojarzenia): możliwość dzielenia się różnymi przygodami, które dzieją się w czasie wędrówki, którą jest życie. Wymagająca, ale piękna to wędrówka, dzięki Jezusowi, wydarzeniom i spotykanym ludziom.                                                                                                7.) Oprócz bloga lubię: wyzwania, zamyślenia nad Słowem Bożym motywujące do działania, spacery, rozmowy z przyjaciółmi, czytanie książek z dobrym przesłaniem, amatorska fotografia.
                 
Część 4:  Życzenia dla tworzących blogi (nie tylko dla mnie):     

Inspirujących pomysłów na kolejne blogowe notatki. Radości z życia, takiej prawdziwej (nawet, gdy pojawiają się trudności), zaufanych przyjaciół, kompasu w życiowym wędrowaniu-znajdź swój niezawodny. Ja znalazłam-mimo, że nie zawsze jest "lekko, łatwo i przyjemnie"-jednak jest pięknie. Wytrwałych czytelników, kreatywnego czasu na pisaniu bloga. Nie zapominaniu jednak o tym, że siec wirtualna  to nie wszystko (tzn., aby nie zagubić się; nie żyć na maxa internetem i jego rzeczywistością). Pamiętajmy: życie jest piękne: twórz, działaj, rozwijaj się, ale używaj przy tym odpowiedzialne mózgu. Życzenia w takiej formie nie mają na celu nikogo obrazić, lecz dać do myślenia. Uwaga!: Żyjmy realnie, nie tylko wirtualnie. Życie mamy tylko jedno: pamiętajmy o tym i szanujmy je! Proszę: siebie, Was ludzie czytający tą stronę, osoby, które zostawiają ślad w postaci komentarzy. To ważne, naprawdę (dlatego te wykrzykniki-dla podkreślenia powagi sprawy, a nie dla agresji). Kieruję je także do siebie samej-jako człowieka piszącego ten blog; czasem za wiele w nim przesiadującego.      

5 komentarzy:

 1. Dziękuję za uwzględnienie mojego bloga w Twoim rankingu :)
  oczywiście z okazji Międzynarodowego Dnia Bloga i Blogera najlepsze życzenia owocnej pracy i rozwijania się w pisaniu (życzenia spóźnione, ale szczere) no i gratuluję setnej notki :)

  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że dopiero teraz się o tym dowiedziałam.
  Aby uniknąć jakiś spóźnień w przyszłości - subskrybuję!
  Powodzenia w prowadzeniu bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Davideus: Zasłużenie :) Wzajemnie owocnych notek życzę.

  Effathamk: Ta subskrybcja jest bardziej skomplikowana niż myślałam, ale... mam nadzieję, że się nauczę. P.S. Pierwsza wiadomość mam nadzieję tam doszła do Ciebie- (z zamieszaniem pewnie)-i z opóźnieniem (przeze mnie). Przepraszam :(. "Trening czyni mistrza" podobno.

  Dziękuję za Wasze komentarze. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przypomniałaś mi żeby pisać, znów pisać... I nie przestawać przez byle powód :)
  Pozdrawiam w Panu!
  a.

  OdpowiedzUsuń
 5. A.-Marsjański Antropolog.: To w takim razie życzę inspiracji do pisania oraz tego, aby się nie poddawać właśnie przez byle powody. W sumie to nie jest proste, ale przydatne. Zarówno w życiu, jak i do pisania. Z darem modlitwy.
  P.S. Tobie też z całego serducha dziękuję za odwiedziny i komentarz.

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.