czwartek, 8 lutego 2018

Za co uwielbiamy nasze narzeczeństwo?

Tekst/film powstał w ramach kampanii internetowej organizowanej przez Mocem z okazji Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa 7 - 14 lutego. Więcej publikacji znajdziecie na stronie wydarzenia Tydzień Małżeństwa w internecie.


Spróbuję zamieszczać przemyślenia na  niektóre dni :). Za pozwoleniem umieszczam grafikę  tej inicjatywy wraz z jej logiem. Natomiast potem będzie notka. 


"Małżeństwo jest..." Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w internecie 7-14 lutego 2018 
Temat przewodni na dzień 7.02. to: "Małżeństwo jest fajne". W szczegółach akcji wspomniano o tym, że nie będąc jeszcze na tym etapie, można się podzielić swoim zdaniem, świadectwem. Postanowiłam się dobrze zaangażować, wykorzystując wartościowo czas.Przemyślenia będą dotyczyły ważnego czasu, jakim jest narzeczeństwo. Etap wcześniejszy, jednakże również niezwykły, piękny, bo rozwijający życie oraz serce. Cieszę się, że udało nam się wspólnie zatrzymać w spokoju, uśmiechu, na czas przemyśleń. Zadanie nie było łatwe, lecz ubogacające, nasze niezwykłe narzeczeńskie spotkanie, z Bogiem oraz z sobą nawzajem, w sposób mądry, piękny, ważny w naszym narzeczeństwie.Po pewnym zatrzymaniu, modlitwie, przemyśleniach stwierdziłam, że wybieram taki temat szczegółowy: "Za co uwielbiamy nasze narzeczeństwo?"UWAGA: odpowiedzi mogą mieć charakter humorystyczny, są prawdziwe. Bóg i my, wiemy o co chodzi. Nie zawierają żadnych złych skojarzeń i nie mają ku takim służyć. Dobro jest silniejsze, bardziej niezwykłe i na pewno-rozwijające.Nadszedł czas, aby podzielić się odpowiedziami na pytanie pod tytułem: "Za co uwielbiamy nasze narzeczeństwo?":  • za to, że pomimo całego dnia spędzonego razem-jestem głodny, ale szczęśliwy.
  • za to, że dzięki Bogu nasze narzeczeństwo może  dalej trwać!
  • za wzajemne wspieranie się mimo radosnych, ale także w czasie trudnych dni.
  • za to, że trudno zapomnieć chwile wzruszeń :).
  • za naukę mądrej miłości wyrażoną z pozoru zwykłymi, lecz pięknymi czynami.
  • za wspólne podróże i rekolekcje.
  • oraz za wiele, wiele innych powodów, o których wie: Bóg oraz my wzajemnie (wystarczy).

Ową burze mózgów uważam za rozwijającą jeszcze bardziej naszą relację oraz umacniającą decyzję, mimo pewnych burz w rzeczywistości, od  jakich ona nas nie oszczędza.


Kolejność odpowiedzi jest przypadkowa. Wszystkie są wyjątkowe, istotne, ważne. Opowiadają w pewien sposób, o tym, co stanowi element budowania relacji, którą jest relacja z Bogiem i zapraszanie Go do wycinka życia, którym aktualnie jest dla nas narzeczeństwo.
Zachęcam do zatrzymania się i pomyślenia także Ciebie na owo pytanie: "Za co uwielbiasz Twoje narzeczeństwo/małżeństwo? Jeśli chcesz możesz podzielić się odpowiedziami w komentarzach. Pamiętaj proszę, że zajmuję się ich moderacją. Dla dobra wszystkich, bo nie jestem za wyzywaniem się i propagowaniem do braku zgody.


#małżeństwojestfajne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.