wtorek, 5 sierpnia 2014

Niniwa Team: Wyprawa w nieznane (2014)-modlitwa w intencji pokoju na świecie.

Zachęcam do modlitwy razem z osobami, które od 4.08.2014  r. do 14.09.2014 r. są na kolejnej wyprawie rowerowej. Tym razem jest to również trasa naprawdę w nieznane (przez internet odbywa się głosowanie, w jakim kierunku pojadą śmiałkowie-dlatego będę śledzić stronę co dnia, jeśli będę miała taką możliwość i oddawać głos-wspierać też modlitwą). Wyzwanie jest podjęte w intencji (do modlitwy): pokoju na świecie.

Relacje, możliwość głosowania na trasę (gdy osoby na wyprawę dotrą każdego dnia do celu-dlatego warto śledzić informacje zamieszczane na stronie, aby widzieć czy trwa głosowanie).
Jeśli zagłosujesz to jesteś proszony, aby pomodlić się także modlitwą "Zdrowaś Maryjo" w intencji tych co kręcą na jednośladach (bez eskorty, bez zaplanowanych noclegów itp.) w intencji, jaką jest pokój na świecie.

 "MODLITWA FRANCISZKAŃSKA O POKÓJ
O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju,
abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda;
jedność, tam gdzie panuje zwątpienie;
nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz;
światło, tam gdzie panuje mrok;
radość, tam gdzie panuje smutek.
Spraw abyśmy mogli
nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
nie tyle szukać miłości, co kochać;
albowiem dając ‑ otrzymujemy;
wybaczając ‑ zyskujemy przebaczenie;
a umierając, rodzimy się do wiecznego życia,
przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego".
(św. Franciszek z Asyżu)

Źródło:  http://www.franciszkanie.net/artykul/202,modlitwa_o_pokoj/


Więcej szczegółów na plakacie, pod umieszczonym linkiem o takiej treści-dotyczy modlitwy o pokój, aby łącząc się duchowo odmawiać taką modlitwę jak uczestnicy: http://niniwateam.pl/tu-bylismy/wyprawa-2014-2/pomodl-sie/  oraz na stronie wypraw, czyli http://niniwateam.pl/ 

Będzie można czytać relacje z wyprawy.

Zapraszam do zapoznania się z całą zawartością pod nagłówkiem WYPRAWA 2014 - jest wiele odnośników, każdy z nich ważny. Dlaczego? Proszę zobaczyć pod ten link (oraz jeśli możesz to zrealizować go w praktyce, czyli np. pomodlić się, przeczytać relację). Zobacz sam człowieku tutaj, jeśli chcesz: http://niniwateam.pl/wyprawa-2014/
Informacje, jakie docierają nie są dobre. Wiadomo tym bardziej jak bardzo potrzeba szczerze prosić o to, aby nastał pokój w różnych rejonach świata, gdzie jest tak niespokojnie, gdzie giną ludzie...
Trudne to, ale prawdziwe: to dzieje się w XXI wieku, to nie wymyślona prawda, ale skomplikowana i trudna rzeczywistość.Jeszcze raz z serca zachęcam do takiej różnorodnej, ale dobrej aktywności w intencji pokoju na świecie.

Podejmuję wyzwanie modlitwy o pokój w łączności serca i myśli ze śmiałkami tej "Wyprawy w nieznane".

Plakat wyprawy i podsumowanie jej założeń w telegraficznym skrócie jest ze strony:  http://niniwateam.pl/wyprawa-2014/ :Niech Duch św. prowadzi, Anioł Stróż czuwa: ja będę chciała wspierać zdalnie myślami, a przede wszystkim modlitwą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.