poniedziałek, 2 lipca 2012

"Zabawy z dzieckiem" Mala Matthias

Tytuł książki: "Zabawy z dzieckiem"
Autor: Mala Matthias
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
Liczba stron: 112

Przyszedł czas na kolejny dział. Do dzieła więc. Pierwsza z książek przeczytana przeze mnie w 2012 roku.


Dłuższy czas szukałam książki, która właśnie będzie dotyczyła różnych pomysłów zabaw, w jakie można zagrać z dzieckiem-np. gdy przychodził czas na opiekę nad milusińskimi jako wolontariuszka. Czekałam, czekałam i było warto wykazać się cierpliwością, aby trafić na taką książkę jak ta. 

Autorka zebrała wiele zabaw bardzo różnorodnych (jest więc w czym wybierać). Każda gra jest opisana bardzo dokładnie, określono liczbę uczestników do danej zabawy, to czy konieczne są w niej dodatkowe rekwizyty. 
Czytając opisy niektórych gier można sobie powspominać czasy własnego dzieciństwa, te całe dni spędzane beztrosko na dworze w towarzystwie kolegów i koleżanek, po to, aby wspólnie się bawić. Duża ilość spośród proponowanych gier zawiera dodatkowo różne warianty-modyfikacje-zasad; co niewątpliwie potrafi być urozmaiceniem godnym uwagi.

Podsumowując: - ponad 100 stron wartościowych zabaw, dokładny opis propozycji każdej gry wraz z różnymi jej wariantami (w wielu przypadkach wybranych do tej publikacji książkowej zabaw);

- książka, jaką warto mieć-bardzo praktyczna i pomocna przy planowaniu czasu wolnego dzieciom i podczas opieki nad nimi;
- skuteczny sposób na pokonanie dziecięcej nudy;
- jestem pewna, że to jest jedna z tych książek, do których chętnie będzie się chciało wracać: bez względu na to czy będzie, ku temu sposobność,czy zwyczajnie, po prostu: bez okazji, lecz chcąc dobrze spędzić czas.

Zdecydowanie polecam! (nie tylko rodzicom i pedagogom).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.