poniedziałek, 26 marca 2012

Zwiastowanie Pańskie/ Dzień Świętości Życia (i nie tylko-DADP)

Dziś uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Wczoraj minęły 2 miesiące kolejnej duchowej adopcji małej bezbronnej ludzkiej istotki (TO JUŻ JEST CZŁOWIEK)-jeszcze 7 i mam nadzieję, że ona przyjdzie na świat. Dziś (w tym szczególnym dniu) w wielu parafiach w Polsce podejmowało się uroczyście duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego aborcją-9-ciomiesięczna modlitwa za dziecko zagrożone aborcją: http://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/dla-zdecydowanych
'Dla Boga każdy człowiek bez wyjątku jest skarbem drogocennym' (bł. ks. Jerzy Popiełuszko).                              
                                                                                                      
                                                                                                   
Panie Boże, Mamo, Tato... dziękuję za Dar Życia :). 
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego (DADP) może być oczywiście podjęta także w inne dni (nie musi to być uroczystość, może być zwyczajny dzień; podjąć się można tego wyzwania prywatnie-odmówić formułę przyrzeczenia pod krzyżem w kościele-jeśli to możliwe-oraz modlitwę codzienną DADP. Dopuszczalne jest podjęcie postanowień, jeśli ktoś chce). Więcej o DADP np. tutaj: http://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/dla-zdecydowanych  

Wędrowałam z koleżanką ze wspólnoty RCS (Ruch Czystych Serc) na Mszę Św. do sąsiedniej parafii. Wspólnotowe spotkanie potem, pyszne ciasto, ogłoszenia co nas czeka, inspirujące poważne rozmowy, cieszenie się z tej obecności i niespodzianek. Dużo się działo. Zły nie śpi. Potrzeba kolejnych zmian. Najpierw jednak porządne przygotowania. Czwartkowe czuwanie (ponadplanowe) RCSowe już niedługo. Księża się nie musieli zgodzić, a jednak się zgodzili. Chwała Panu im za to :).

PamiętajMY, że 'Życie jest życiem-obroń je' (bł. Matka Teresa z Kalkuty).

Maryja-piękny, czysty, pokorny, ufający mimo wszystko wzór do naśladowania. Mogła powiedzieć, nie, ale nie zrobiła tego; zamiast tego 'Niech mi się stanie'. Zaufała do końca, prawdziwie. Bez udawania. Matko Boga-prowadź nas do Twojego Syna Jezusa. Pragnę uczyć się od Ciebie, choć droga pod prąd biegowi współczesnego świata. Tak, chcę-z Tobą Maryjo do Jezusa. Starając się w codzienności o Nim świadczyć. Oby te świadectwa  o wspólnocie RCS, przestawianie piękna życia w czystości fizycznej i duchowej (z pomocą łaski Bożej) dotarło do uszu, a jeszcze mocniej serc młodych ludzi, jeśli pomoże nam Duch Św., będzie to możliwe. Dlatego szczerze i z wiarą o to prosimy-nie tylko w dzisiejszych modlitwach. Panie Jezu prowadź nas, oświecaj działaniem Ducha Świętego, pozwól nam być narzędziem głoszenia Dobrej Nowiny, radosnego życia z Tobą, mimo przeciwności. On, Jezus jest pełnią, w Nim prawdziwe szczęście, radość, droga nieraz trudna, ale warta podjęcia (zyskuje się o wiele więcej).


"Dzieci - to przyszli ludzie. Więc dopiero będą, więc jakby ich jeszcze nie było. A przecież jesteśmy: żyjemy, czujemy, cierpimy." (Janusz Korczak).
Prawda: dziecko małe, bezbronne, ale JEST i CHCE ŻYĆ... chce się narodzić. NIE ZABIJAJMY GO (bezpośrednio czy pośrednio), lecz pokażmy, że jest ważne, chciane, piękne, niepowtarzalne; ono nie jest rzeczą jakąś wybrakowaną, co się jej pozbywa. DZIECKO JEST CZŁOWIEKIEM od momentu poczęcia do naturalnej śmierci (zapłodniona komórka jajowa to JUŻ CZŁOWIEK). ŻYCIE JEST PIĘKNE, choć NIE ZAWSZE ŁATWE. Nie zabijajmy życia, dbajmy o nie. Te MAŁE, BEZBRONNE DZIECI głosu nie mają-my TAK, dlatego nie zapominajmy o nich DZIAŁAJMY DLA ICH DOBRA. Piszę to też, aby i sobie o tym PRZYPOMNIEĆ (nie tylko komuś, kto to przeczyta). Naukowcy o początkach życia człowieka od poczęcia (zapłodnionej komórki jajowej-TO JUŻ CZŁOWIEK) do naturalnej śmierci: http://www.eugeniusz.oblaci.pl/pro_life_naukowcy.html Wiem, że w internecie się z reguły nie pisze drukowanymi literami, ale niektóre sprawy (nie tylko sobie, ale także innym, którzy będą czytać-ku refleksji dobrej, ku właściwemu kierunkowi-trosce o życie: szczególnie dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją; wiem, te narodzone też potrzebują pomocy-w miarę możliwości-np. modlitwa w tej intencji to też moim zdaniem forma pomocy-bo nie zawsze jest możliwe wsparcie materialne i rzeczowe takich ludzi) potrzeba dobitnie podkreślić, wyróżnić-stąd te drukowane litery i pogrubienie w tych miejscach.     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.