sobota, 6 grudnia 2014

Przykładowe inspiracje jak docierać z wiadomościami o istnieniu Robótki.

Tak jak pisałam niedawno, czyli zgodnie z planem chcę podzielić się działaniami możliwymi do zrealizowania dotyczącymi inicjatywy o nazwie Robótka (patrz notka:
http://zyciowawedrowka.blogspot.com/2014/12/robotka-nadal-istnieje.html ).

Wskazówki nie są wcale aż tak bardzo skomplikowane.
Oto kilka z nich-coś od siebie oraz pozostałe inspiracje:


Jak u mnie działania na temat Robótki 2014?
Wymyślone inspiracje: 

Tak zrobiłam lub jeszcze zrobię:
 
Swoje aktywne uczestnictwo oraz  zapraszanie do tego kolejnych osób różnymi sposobami:
- wiadomość i zaproszenie na portalu społecznościowym tutaj: https://www.facebook.com/events/533619573407962/
Nie chodzi tylko o kliknięcie „wezmę udział”, lecz o aktywność prawdziwą, to znaczy  rzeczywiste wysłanie określonej kartki: (czy w zwyczajnej-formie pisanej, czy innej (wtedy jest to napisane przy podopiecznym: że np. kartki rysunkowe, dotykowe, zapachowe), aby każdy, niezależnie od dysfunkcji mógł się cieszyć. Dlaczego? Ponieważ każdy jest człowiekiem, nawet, mimo choroby, np. niepełnosprawności.

Można spróbować kartki wykonać samodzielnie.

- krótkie wiadomości (wysłanie smsów lub e-maili) z linkiem do strony akcji takim:  http://jestrobotka.blogspot.de/

- napisanie notatki na stronie internetowej, w gazecie (szkolnej, studenckiej, miejskiej); zależy od możliwości. Ja posyłam dalej w przestrzeń za pomocą tej oto notatki, która zostanie umieszczona jako druga o tej inicjatywie na stronie www, na tej, którą teraz być może czytasz.

Pozostałe pomysły:
 
- jeśli, ktoś ma możliwość to zapytanie o zgodę dyrekcję i zorganizowanie takiego tworzenia kartek z dziećmi/młodzieżą: np. w przedszkolu, szkole, w świetlicy (może nawet z przygotowaniem plakatów i umieszczeniem ich w widocznych miejscach, a dopiero potem twórcze pisanie?)

- wspólnie z grupą znajomych/przyjaciół zorganizować takie tworzenie/pisanie kartek np. u kogoś w domu, dla pogadania, ale także zaangażowania się razem

- słowne przekazywanie informacji w telegraficznym skrócie na czym polega Robótka oraz odesłanie do szczegółów na stronie www tutaj: http://jestrobotka.blogspot.de/


Czas ucieka, nie ma co się zastanawiać.
Ja też niedługo planuję wypisać pierwsze z kartek do akcji.
Na stworzenie własnych w tym roku z pewnych powodów nie mogę sobie pozwolić.
Mam nadzieję, że jeszcze to kiedyś będę miała okazję nadrobić. 

Uwaga! : Zarówno z wysyłką kartek (a jeśli ktoś może to również podarków zgodnie z marzeniami. Informacje tutaj:
http://jestrobotka.blogspot.de/ ) nie trzeba czekać prawie do samych Świąt Bożego Narodzenia. Można już wysyłać.

Dlaczego warto? Robiąc niby coś drobnego (tylko pozornie) : kartka, a może i podarek , czynimy coś wielkiego: dostrzegamy człowieka, piszemy konkretnie do niego, dzielimy się z serca dobrymi słowami, po to, aby ten ktoś, kogo nie znamy (ale to nie jest przeszkodą do sensownego dzielenia się iskierką nadziei) mógł poczuć się kimś naprawdę ważnym. Tym kimś jest osoba, do której będziemy (tak ja też planuję wysłać kartki) pisać.

Wiem po sobie, że my jako ludzie też nieraz tęsknimy za tym, za czym tęsknią inni. Czy będąc zdrowym, czy ze schorzeniami. Jedni i drudzy mają: plany, marzenia, tęsknoty, smutki i radości.

Lubimy niespodzianki, dobre słowa, czuć się potrzebnym, zauważonym to sprawmy to za pomocą kartki, a jeśli ktoś może to upominku (podpowiedzi są przy osobach).

Czas działać: myśleć co napisać/stworzyć. Jeśli możesz to także jaki upominek podarować (nie jest on konieczny). Kartka dostosowana do osoby oraz ciepłe, dobre słowa sprawiają wiele uśmiechu, potrafią wzruszyć, dać nadzieję, choć na chwilę zapomnieć o tym co trudne.
Moim zdaniem: warto pomagać. Jeśli mogę, to choć niektórym próbuję na miarę swoich możliwości.
Nie jest łatwo, jednak mimo to próbuję to robić.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.