środa, 23 października 2013

19.10 Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

"Dla Boga każdy człowiek bez wyjątku jest skarbem drogocennym, bo w każdym człowieku odkrywamy element Boży - duszę nieśmiertelną" (bł. ks. Jerzy Popiełuszko).
To już dwa lata poznawania :)-nie ma to jak wstawiennictwo TAKIEGO CZŁOWIEKA do Boga.Nadal uważam, że od bł. ks. Jerzego Popiełuszki (z Bożą pomocą) można wiele nauczyć się:
 - zaufania Bogu,
- mądrego życia i przekazywania świadectwa o Chrystusie na co dzień,
- walki o prawdę, mimo przeciwności.
oraz na pewno wiele, wiele innych poważnych cech, które są niełatwe, ale pomocne w życiu.

Mam ważny dla mnie obrazek z modlitwami do Boga poprzez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki; są one takie:


Głosiłem Twoją sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu.
I nie powściągałem ust moich, o czym Ty wiesz Panie.

Modlitwa o łaski za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 "Boże nieskończenie dobry, który obdarzyłeś błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę łaską wierności kapłańskiemu powołaniu aż do męczeńskiej śmierci, prosimy Cię słowami Papieża Jana Pawła II: „Aby z tej śmierci wyrosło dobro, tak jak z krzyża zmartwychwstanie”.


Miłosierny Boże, udziel mi, za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego tej łaski, o którą Cię gorąco proszę. Niech ofiara życia i jego wstawiennictwo u Ciebie przyczynią się do wzrostu chrześcijańskiej wiary, jedności i pokoju w świecie.


Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen". 

"Bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Wszechmogący wieczny Boże, Ty w swojej Opatrzności uczyniłeś błogosławionego Jerzego prezbitera niezłomnym świadkiem Ewangelii miłości wejrzyj na jego męczeńską śmierć w obronie wiary oraz godności człowieka i przez jego przyczynę spraw, byśmy żyli w prawdziwej wolności i zło dobrem zwyciężali.

Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa Syna Twego, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków.

Amen".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.