poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Golgota Młodych 22-26.08.2012

Na początek słowo zaproszenia od organizatorów tego Spotkania Młodych (także duchem):

"Golgota Młodych 2012 – Respiracja
Kościół. Jedno słowo, ale budzące wiele kontrowersji. Dla jednych „Matka”, dla innych miejsce przytłaczające, bez życia, bez oddechu. Trudno się do niego przyznać, niełatwo w nim trwać. Jak znaleźć w nim swoje miejsce. Jak w nim żyć?  Jak na nowo zaczerpnąć w Kościele duchowy oddech?
Golgota Młodych 2012 jest miejscem, w którym padną odpowiedzi na te pytania. Temat tegorocznego spotkania to „Respiracja”. Nie będą jednak omawiane biologiczne aspekty oddechu, ale sposoby na to, aby odnaleźć go w Kościele. Jak to rozumieć? Oddechem chrześcijanina jest modlitwa i to o niej będziemy mówić, o „respiracio amoris”, modlitwie do Boga, która bierze swój początek w Duchu Świętym.
Już po raz szósty, Bracia Kapucyni z Prowincji Warszawskiej zapraszają maturzystów i studentów do Serpelic nad Bugiem. W tym roku w dniach od 22 do 26 sierpnia. Jeśli czujesz, że się dusisz, przyjedź, aby wspólnie nauczyć się oddychać  pełną piersią ".

W tym roku Golgota Młodych w Serpelicach nad Bugiem temat "Respiracja". Filmik obrazujący temat: http://www.youtube.com/watch?v=hBrDh29Bnjg 


Wyżej link do tego filmiku jakby ten poniżej nie chciał działać (to ten sam):

Termin: 22-26.08.2012 r.
Koszt: 45 zł (opłata organizacyjna).
Nocleg: Na powierzchni trawiastej-nocleg (obowiązuje zakaz kooedukacji=dziewczyny i chłopcy śpią osobno) w przywiezionym ze sobą namiocie.
Rzeczy niezbędne: namiot, śpiwór, karimata, sprzęt biwakowy ( łyżka, widelec, nóż, 'coś na zupę, miska do toalety porannej tzw. mała niezależna umywalnia, latarka itp.).
Jedzenie: Śniadania i kolacje przygotowywane we własnym zakresie przez uczestników, zupy na obiad przygotowane przez organizatorów.

Poza tym: Piękne Eucharystie (z oprawą muzyczną), dające do myślenia konferencje (nie są nudne, inspirują ku przemyśleniom, ku dobremu), koncert, nabożeństwa, niezapomniany sakrament pokuty i pojednania (zeszłoroczny pamiętam na plus dalej), ok. 15 min. spacerem nad rzekę Bug-kilka minut zatrzymania, zamyślenia bardzo pomocne (okazały się przydatne w tamtym roku m.in. po długiej podróży w tamte tereny).
Więcej szczegółów(np. plan spotkania, dojazd): http://www.golgotamlodych.pl/


Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Z sercem.
Nikt nie mówił, że w życiu będzie łatwo, ale potrafi być pięknie. Walka była mocna o to piękno, ale Boża Miłość wygrała. Bóg "nie wchodzi z butami w życie". On pragnie szczęścia człowieka. Na Golgocie Młodych 2011 doświadczyłam łaski Miłosierdzia, nowego oddechu, odnalezienia szczerze sensu życia, radości, tego piękna bycia sobą mimo przeciwności. Nie są to tylko słowa. Naprawdę sercem to przeżyłam. Warto było: choć niełatwo i daleko od domu-ok. 570 km (woj. opolskie pozdrawia, bo stąd pochodzę). 
Możesz jechać? Bierz kogoś z sobą i przeżyjcie tą przygodę-nie zapomnijcie jej szybko! Mimo upadków, ciężkich prób ślad pozostaje w sercu. Boży ślad, znak Ducha Św.! Złap nowy oddech, pozwól, aby Bóg uczył Cię oddychać, nadał  właściwy, piękny kierunek Twojemu życiu. Samemu się przewracamy bardzo szybko; On dodaje sił!


Ja będę duchowo-sercem i modlitwą na tegorocznej GM. Im bliżej spotkania to będę wypatrywała informacji o transmisji, a szczególnie możliwości wysłuchania nagrań konferencji przez internet. Jeśli mogę to też poproszę o modlitwę (tych, którzy to zaproszenie na "Respirację" podczas Golgoty Młodych 2012 czytają, tych, którzy wiedzą, że będą mogli tam być osobiście).

Zapamiętaj!:  http://www.golgotamlodych.pl/
Pojedź, przeżyj z Bogiem! :)

Materiały dla mediów (tekst promocyjny-zaproszenie od organizatorów, link do filmiku, zdjęcia) pochodzą ze strony Spotkania GM http://www.golgotamlodych.pl/

Zdjęcia: 

1. Drewniany Kościół
2. Krzyż San Damiano
3. Pole namiotowe

1. Drewniany Kościół
2. Krzyż San Damiano


3. Pole namiotowe
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.