piątek, 23 września 2011

24-25.09.2011- XII Jarmark Franciszkański w Opolu

Czytelniku, nie masz planu na najbliższy weekend, jesteś z woj. opolskiego lub chcesz tam przyjechać, jeśli możesz...? Jeśli tak, to świetnie, bo, po co?, na co?, dlaczego?-poczytać proszę informacje niżej  to odpowiedzi na te pytania staną się jasne-będzie m.in. zbiórka pieniędzy (renowacja zabytkowego obiektu kościelno-klasztornego, należącego do nielicznych zabytków naszego miasta, w którym znajduje się m.in. nekropolia Piastów Opolskich) . Przepraszam, że po raz kolejny tak późno daję znać co się dzieje. Czas za szybko pomyka-to pewnie dlatego :D.


Z franciszkańskim pozdrowieniem-Pokój i Dobro! :)- serdecznie zapraszam... na:  (kolejny-tegoroczny to już 12sty) Jarmark Franciszkański-szczegóły poniżej (oraz na umieszczonym gdzieś dalej w tej notce plakacie):


Co?: XII Jarmark Franciszkański
Gdzie?: plac i ulice przy klasztorze oo. Franciszkanów w Opolu
Kiedy?: 24-25.09.2011
P.S. Cel szczytny-zbiórka pieniędzy (renowacja zabytkowego obiektu kościelno-klasztornego, należącego do nielicznych zabytków naszego miasta, w którym znajduje się m.in. nekropolia Piastów Opolskich), wrażenia dobre, krówki przepyszne-wrażenia z ubiegłorocznego jarmarku, na którym się dzieje dużo więcej niż opisane w tych kilku zdaniach. Po prostu trzeba przekonać się na własnej skórze. Najpierw czytając informacje na podanych stronach, a potem przyjechać i uczestniczyć.
Źródło informacji: http://www.opole.franciszkanie.pl/ oraz http://www.opole.franciszkanie.pl/jarmark


Plakat promujący wydarzenie poniżej (i na podanej stronie z /jarmark): 
Jeśli chcesz trochę większy-a zarazem wyraźniejszy-plakat to wystarczy kliknąć tutaj na niego (otworzy się w nowym oknie-i na lupce trzeba dać plusik-to się powiększy troszkę)Źródło plakatu: http://www.opole.franciszkanie.pl/

'Jarmark Franciszkański na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Opola. Głównym celem corocznej edycji Jarmarku Franciszkańskiego jest udostępnienie mieszkańcom miasta i regionu oraz przybyłym z tej okazji gościom zabytkowych wnętrz zespołu kościelno - klasztornego, zapoznanie ich z historią klasztoru, która stanowi istotny element w historii Opola. Oraz zbiórka funduszy na dalszą renowację zabytkowego obiektu kościelno-klasztornego, należącego do nielicznych zabytków naszego miasta, w którym znajduje się m.in. nekropolia Piastów Opolskich'.      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.