sobota, 11 czerwca 2011

Nowenna do Ducha Św.-dzień 9

" Nowenna do Ducha ŚwiętegoModlitwa wstępna:

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Na poszczególne dni nowenny:

W dziewiątym dniu:


Pismo święte poucza: "Kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić (Dz 2,1-4).

Módlmy się: Duchu Święty, który sprawiłeś, że apostołowie mówili różnymi językami, spraw abyśmy w życiu chrześcijańskim potrafili mówić językiem słów, językiem czynów, językiem przykładu i wszystkimi możliwymi językami dla pomnożenia chwały Bożej. Amen.


Ojcze nasz...

Módlmy się:

Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen ".

Źródło nowenny do Ducha Świętego: http://tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=1179  


Ważne P.S. Dziś dzień ostatni nowenny. Nie było łatwo-kilka razy przydała się funkcja zwana 'zaplanuj'-wcześniej się umieściło tekst, a pojawił się wg daty dnia :D.

Piękna uroczystość u mnie w diecezji oraz w sąsiedniej-święcenia prezbiteratu. Stąd taka intencja do modlitw: O światło Ducha Św., wytrwałość w powołaniu, ludzką życzliwość i siły w codziennych zadaniach dla diakonów, którzy podczas Mszy Św. o godz. 10 w opolskiej katedrze zostaną wyświęceni na kapłanów.

Chciałabym uczestniczyć w tej Eucharystii, ale obawiam się, że kolejny raz z rzędu nie będę mogła tam być.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.