piątek, 3 czerwca 2011

Nowenna do Ducha Św.-dzień 1

Nie, to nie był mój pomysł, aby postarać się zamieszczać tekst modlitwy nowenny do Ducha Św. (to On) przez kolejne 9 dni-bo właśnie w tym roku dziś, czyli 3.06. 2011 ona się rozpoczyna-od piątku po Wniebowstąpieniu Pańskim do soboty przed niedzielą Pięćdziesiątnicy ( Zesłania Ducha Świętego).

Zachęcam do tej modlitwy. Dużo się u mnie dzieje, a będzie jeszcze więcej. Mam jednak nadzieję, że z Bożą pomocą znajdę czas, aby zamieszczać tekst modlitwy na kolejne dni. Trudno mi określić stałą godzinę. Można też samemu poszukać tekstu modlitw na kolejne dni :)

Moja rodzinna parafia jest pod wezwaniem Ducha Św. i NMP Matki Kościoła. Szkoda, że podobnie jak w tamtym roku nie będę mogła być na odpuście. Cieszę się bardzo, że mamy Takiego Patrona :).

Dalej podaję tekst nowenny-wraz ze źródłem-miejscem skąd ją skopiowałam.
Nowenna do Ducha ŚwiętegoModlitwa wstępna:

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Na poszczególne dni nowenny:

W pierwszym dniu:

W ostatnim dniu oktawy Święta Namiotów, Jezus "zawołał donośnym głosem: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie, niech przyjdzie do Mnie i pije! A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego" (J 7,37.39).

Módlmy się: Panie Jezu Chryste, jak drzewo po przyjęciu wody rozwija się i przynosi owoce, również i my pragniemy przyjąć łaskę Ducha Świętego i przynosić owoce cnót. Amen.Ojcze nasz...

Módlmy się:

Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen ".

Źródło z modlitwą nowenny do Ducha Świętego: http://www.tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=1179

P.S. Dwie notki w jednym dniu-to mi się często nie zdarza. Oby się umieściły obie.   
2 komentarze:

  1. Cieszę się, że pozwalasz się tak prowadzić Duchowi Świętemu, jestem pewien, że to będzie z pożytkiem dla wielu osób. Pozdrawiam serdecznie, z Bogiem! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nowenna do Ducha Św. Ma wielką moc. Sam niejednokrotnie jej doświadczyłem. Znam wersję napisaną na podstawie 9 owoców Ducha, z listów św. Pawła, oraz koronkę do Ducha Św.

    Cieszę się, ze ludzie szukają w swoim życiu i dają miejsce DUCHOWI ŚWIETEMU

    OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.