sobota, 15 listopada 2014

Szpital Domowy-pomoc modlitwą.

Kilkadziesiąt minut temu przeczytałam o inicjatywie Szpital Domowy: tutaj:
https://www.facebook.com/events/331311097042471/?fref=ts   i postanowiłam (z Bożą pomocą):
- dzielić się informacjami o tym przedsięwzięciu (wiadomości e-mail, notka, przekazywanie w rozmowie itp.),
- w miarę swoich możliwości włączyć się w modlitwę w domu i jak też dam radę to, co jakiś czas w kościele u siebie w miejscowości lub tam, gdzie będę (takie postanowienie to będzie-nie tylko na część Adwentu).
Ważne: Zdalna łączność w modlitwie możliwa. Ja też nie mieszkam ani nie pochodzę z Krakowa.
 
Co?: Szpital Domowy

Gdzie?: Kraków, Kościół św. Wojciecha
Plac Mariacki 6/1, Kraków, Poland

Jak?:
" Przez cały miesiąc w kościele św. Wojciecha, przed Najświętszym Sakramentem, młodzi ludzie będą modlić się o czystość i moralną odnowę naszego miasta. Inicjatywa ta, nawiązująca do działań ks. Piotra Skargi, będzie nosić nazwę "Szpital Domowy". W centrum naszego miasta każdego wieczoru propagowana jest nieczystość, choćby przez nakłanianie przechodniów do skorzystania z ofert klubów nocnych. Młodzi i wszyscy zatroskani będą prosić Boga o uzdrowienie tej bolesnej sytuacji, ale także o czystość dla siebie i wszystkich mieszkańców. Modlitwę rozpocznie Eucharystia sprawowana w liturgiczne wspomnienie i setną rocznicę męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny, 18 listopada, o godzinie 20.00. Przewodniczył jej będzie Metropolita Krakowski. Każdego następnego dnia, codziennie do 18 grudnia, w godzinach od 20.00 do 22.00, trwać będzie modlitwa prowadzona przez różne wspólnoty. W niedziele przypadające w tym czasie o godz. 20.00 pod przewodnictwem Biskupa sprawowana będzie Eucharystia, a po niej adoracja.
W imieniu wielu młodych i kapłanów kardynał Stanisław Dziwisz, któremu ta sprawa bardzo leży na sercu, zaprasza zarówno na Eucharystię otwierającą "Szpital Domowy" jak i na codzienną modlitwę.
Mając świadomość, że nie wszyscy zmieścimy się w kościele św. Wojciecha, trwajmy na modlitwie także przy świątyni. Wierzymy, że zanoszona do Boga w jedności, przyniesie błogosławione owoce.
Podczas adoracji będzie możliwość złożenia jałmużny na pomoc dla osób poranionych przez różne formy propagowania nieczystości.
Kontakt: szpitaldomowy@gmail.com ".

"Pytacie: dlaczego akurat Szpital Domowy?

Podobnie do nas myślał już niegdyś ks. Piotr Skarga. Widać - problemy się nie zmieniły, a my wciąż musimy się z nimi mierzyć, brać odpowiedzialność. Ks. Skarga zbierał fundusze na ufundowanie wiana dla dziewcząt, które pochodziły z ubogich domów i nie mając z czego tego wiana wnieść - trudniły się prostytucją.
Akcja podjęta przez ks. Skargę nosiła tytuł Szpitala Domowego: miała bowiem na celu nie tylko wyciągnięcie ubogich z ich tarapatów, ale też pomoc w stworzeniu przez nich normalnych, zdrowych domów, założenie szczęśliwych rodzin".
 
Bł. Karolino Kózkówno (mam nadzieję, że kiedyś oficjalnie świętą zostaniesz ogłoszona-to w nawiązaniu do chochlika, który się wkradł-napisało mi się święta [wcześniej]) po krętym szlaku codzienności do Jezusa prowadź i czuwaj (nie tylko Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Ruch Czystych Serc).
Serce to potrafi rosnąć : dziś łączność zdalna z Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w miejscowości Zabawa, za niedługo Kraków (inicjatywa Szpital Domowy, w międzyczasie Częstochowa (rekolekcje RCS).

Jeszcze postaram się tutaj z tego co znajdę napisać o bł. Karolinie Kózkównie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.