niedziela, 22 września 2013

"Dekalog przyjaźni" Maria Rosa Guerrini

Inna z pozycji przeczytana pierwszy raz w 2012 r. 

Tytuł książki: "Dekalog przyjaźni"
Autor:

Wydawnictwo: Edycja św. Pawła
Liczba stron: 16


Bardzo mała, ale przepiękna książeczka. Zdecydowanie porusza serce. Daje powody do myślenia, ale i do radości. Tak, w prawdziwej przyjaźni zasady są ważne. Jakie? Przeczytaj tą książeczkę, przemyśl i odpowiedzialnie zastosuj ku wzrostowi relacji przyjaźni. Chcieć być przyjacielem, to również troszczyć się o wzajemny rozwój dla wzajemnego dobra osób darzonych przyjaźnią, ale również innych ludzi spotykanych na ścieżkach życia. Odnajduj dobro, dziel się nim, doceniaj małe radości, doświadczaj piękna życia, mimo, iż nie brakuje czasu próby i zagubienia.Wskazówki zawarte w tej małej, ale bardzo pożytecznej książeczce jaką jest "Dekalog przyjaźni" potrafią być pomocne w codziennym życiu, w relacjach międzyludzkich, nie tylko wobec przyjaciół. Niebanalnym dodatkiem do sentencji są proste, ale zabawne, jednakże piękne w swojej głębi przekazu obrazki.Dlaczego zachęcam do tej książeczki?- jakość (wzruszający tekst i obraz) zawarta w tej pozycji-bezcenna po prostu


- po lekturze umocnienie w przekonaniu, że prawdziwy przyjaciel to Skarb (warto nim być dla innych ludzi, a nie tylko chcieć takiego kogoś-na dobre i złe chwile mieć w życiu)


- przydatne wskazówki do rozwoju przyjaźni oraz relacji międzyludzkich

- inspiracja na codzienność

- mały, ale piękny dodatek do prezentu dla kogoś


- obrazki doskonale komponujące się z dobranymi przez autorkę wskazówkami


- radość osoby, która otrzyma ten drobiazg wraz z prezentem jest bardzo możliwa (i uwaga: nieraz zaraźliwa-pozytywnie oczywiście)
 

- chwila zatrzymania, refleksji nad własnymi relacjami z przyjaciółmi (szczególnie z nimi), ale też z innymi ludźmi

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.