piątek, 3 maja 2013

3.05 Uroczystość NMP Królowej Polski

Trwa majowy czas... Maryi czas-wspólnej drogi z Nią do Jezusa.

Dziś po raz kolejny w życiu jakby inaczej, na nowo odkrywam Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski.
Matka Jezusa: cicha, pokorna, konsekwentna, otwarta sercem na działanie łaski Bożej, słuchająca natchnień Ducha Św., rozważająca Słowo Życia-Słowo Boże-pragnąca Nim żyć na co dzień.


Dziękuję Bogu, że ktoś, pewien Boży Człowiek-Kapłan-kiedyś skutecznie zaproponował mi przyjaźń na poziomie wiary właśnie z Tobą Mamo-NMP Królowo Polski. Jestem m.in. za to bardzo wdzięczna (oraz za  wiele więcej patrząc z punktu wiary) i nadal pamiętam w modlitwie.

Nie da się tego przekazać słowami, co chcę wyrazić. Będą one niepozorne, ale ważne: można zrozumieć oczami serca. Podzielę się rozważaniem Słowa Bożego-Ewangelii na tą uroczystość.

Ewangelia z dzisiejszego dnia: 3.05.2013:

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski


(J 19,25-27)
Obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: Niewiasto, oto syn Twój. Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

Komentarz do Ewangelii:Maryjo, Ty byłaś z Jezusem od zawsze-zostałaś wybrana, aby być Jego Matką, troszczyłaś się o Niego jako dziecko, byłaś z Nim na tej Jego Drodze, gdy dla nas z Miłości szedł umrzeć na Golgocie...  Byłaś też razem z Jego uczniem pod Krzyżem.

Maryjo proszę bądź Matką naszego polskiego narodu, bądź Matką naszych serc.
Ucz nas proszę tego jak być z Jezusem w codzienności, na tych różnych drogach życia. Zawsze. Gdy jest wielka radość, wzruszenie, którego nie wyrażą słowa, ale także gdy przygniata ból; są łzy, bezradność.

Ty, Matko Zbawiciela: zaufałaś do końca, nawet, gdy nie rozumiałaś tego, co się dzieje: bądź z nami proszę na ścieżkach życia, wędruj cierpliwie tuż obok, ucz proszę otwierać małe, ludzkie, może i wystraszone serce na działanie łaski Bożej oraz słuchanie natchnień Ducha Św.

Z pomocą łaski Bożej pragnę przygarnąć Cię do mojego serca, zrobić tam oraz w moim życiu miejsce dla Ciebie, abyś była duchową przewodniczką do rozwoju na drodze życia wiarą w codzienności, bardziej, wierniej dla Chrystusa, dzieląc się darami od Niego, z tymi których spotykam na drogach codziennego życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.