środa, 22 lutego 2012

Wielki Post (i nie tylko)-propozycje

'Oto jest czas
on zmienić ma nas.'                                                                                                                   (Raz Dwa Trzy, 'Jutro możemy być szczęśli
wi').  
40 dni tego czasu, wielkiego czasu. Postarać się go na nowo zrozumieć i wartościowo przeżyć. Szlifowanie postanowień/-nia. Określanie planu-spisanie w toku .
Po modlitwie postanowienia zostały spisane. Nie będzie łatwo, ale wiem dla Kogo to robię-dla Miłości o wiele większej niż ta ludzka, bo dla Jezusa.
Propozycje na Wielki Post (i nie tylko):
Sześć linków ze znajdujących się poniżej dotyczą możliwości uczestnictwa w inicjatywach w czasie dni Wielkiego Postu 2012. Natomiast 7 link to akcja, która odbywa się przez cały rok-nie tylko na czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Jezusa, jakim jest 40 dni Postu. Więcej informacji w dalszej części notki. Zapraszam do zapoznania się z treścią i uczestnictwa w inicjatywach.
Wyzwanie na Wielki Post 2012. Szczegóły m.in. zaproszenie na rekolekcje w Domu Pielgrzyma na G.Św.Anny: 
http://www.facebook.com/wielki.post oraz na http://www.deon.pl/religia/wiara-i-spoleczenstwo/art,441,deon-pl-na-wielki-post.html .

 Inne wyzwanie także warte udziału na tegoroczny Wielki Post to: http://www.swanna.pl/postanowienie_wp.htm
Zapraszam na rekolekcje na G.Św. Anny (woj. opolskie)-Wielkopostne dni skupienia dla studentów i młodzieży pracującej w dn. 9-11.03.2012 r. Koszt 60 zł (opłata za nocleg i wyżywienie). Informacje o rekolekcjach tutaj: http://www.swanna.pl/rekolekcje.htm pod nagłówkiem MARZEC 09-11  WDS dla studentów i młodzieży pracującej. W piątek rozpoczynają się te rekolekcje kolacją; w niedzielę dla chętnych obiad (przeważnie zupa). Start rekolekcji w piątek o godz. 19. Wstępnie planuję pojechać, w praktyce się okaże.

Blogowe rekolekcje wielkopostne 2012- pt. 360 sekund-szczegóły (filmik-zaproszenie od ks. rekolekcjonisty) i zapisy: http://www.slowopana.com/360sekund .

Odkrywanie piękna Liturgii Godzin-modlitwy brewiarzowej:  http://www.tyniec.benedyktyni.pl/ps-po/?p=9356 .

Kolejną propozycją (tym razem nie tylko na czas Wielkiego Postu) jest: http://www.modlitwawdrodze.pl .

Uprzejmie prosi się o zapoznanie z powyższymi inicjatywami, udział oraz zachęcanie do tego innym. Jeśli ktoś chce udostępnić to jak najbardziej jestem za! :)

Pozdrawiam grzecznie i ciepło w ten zimowy czas. Życząc wytrwałości, nadziei, trwałych zmian w kierunku dobra-w kilku słowach: pięknego czasu Wielkiego Postu, przemieniającego serce i życie działaniem Bożej łaski i współpracą z nią. Postaram się pamiętać w modlitwie-jeśli to możliwe to też z serca o nią cicho proszę. Ty i ja-my-pielęgnujmy ten czas, odkryjmy jego wartość na nowo, nie zmarnujmy go.
Potrzebne są zmiany, mimo, że kosztują: cierpliwość, zaangażowanie, czas. Jednak są ważne. Efekty-oby były trwałe :).
Piosenka do posłuchania tutaj:  http://www.youtube.com/watch?v=y-cHHNEYze8&noredirect=1 

1 komentarz:

  1. Myślę, że to bardzo ważne co napisałaś, robimy to dla Niego. Dla Niego jest nasze postanowienie przemiany, nawrócenie. Pozdrawiam serdecznie! :)

    OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator strony decyduje, które z nich zostaną opublikowane.