Warto być!

Już jakiś czas temu przyszedł mi do głowy pomysł, aby prócz tablicy ogłoszeń dzielić się w innym miejscu różnymi inicjatywami. Szczególnie w wakacje, ale nie tylko. Będą tutaj linki do miejsc, rekolekcji, gdzie byłam-ciężko opisać, naprawdę. Po prostu-to trzeba przeżyć. Kolejność propozycji będzie nieprzypadkowa. Uwaga, uwaga, zaczynam więc dziś! :) Ważne: Na niektóre z tych wyjazdów rekolekcyjnych konieczne są wcześniejsze zapisy!

Opracowała: Dorota Szczęsna (18.06.2012 r.)


Aktualizacja:

Dn. 19.06.2014 r. Koncert Uwielbienia w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (zwana Boże Ciało) w niektórych miastach w Polsce będą Koncerty Uwielbienia. Ja podaję informację ze swojego województwa:

Opole, g. 19:30 Koncert Uwielbienia wraz z Modlitwą w intencji Młodego Pokolenia, plac przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu osiedle Armii Krajowej (dawne osiedle ZWM) ul. Stefana Grota Roweckiego.

Jeśli z Bożą pomocą będzie to możliwe i problemy techniczne nie przeszkodzą to dla tych, którzy nie będą mogli  osobiście przyjechać transmisja za pomocą sieci internet. Informacja ze strony: http://www.koncertuwielbienia.pl/ . Studio Koncertowe, transmisja koncertu, a także jego podsumowanie na falach Radio DOXA 107,9 FM (Opole i okolice)  - dotyczy Koncertu Uwielbienia w Opolu.
Artykuł o piątym Koncercie Uwielbienia w Opolu znajduje się pod linkiem:
http://bosko.pl/muzyka/Po-raz-piaty-w-Opolu.html

Informacje o miejscach, gdzie 19.06.2014 r. będzie również Koncert Uwielbienia tutaj:
http://bosko.pl/info/kategorie/Uwielbienie-w-Boze-CialoWybrane propozycje wakacyjnych rekolekcji w 2014 r.:


Trzecie czuwanie czytelników "Miłujcie się!":
"Zapraszamy wszystkich, Czytelników, Kolporterów oraz Członków Ruchu Czystych Serc (RCS), RCS Małżeństw i Ruchu Wiernych Serc!

28 czerwca 2014 r., zgromadzimy się na kolejnym, trzecim, Czuwaniu Czytelników „Miłujcie się!” na Jasnej Górze. Będzie to wyjątkowy czas radości i dziękczynienia. Razem z Maryją zawierzymy Jezusowi nas samych i nasze rodziny, wszystkich Czytelników na całym świecie oraz dzieło ewangelizacji poprzez „Miłujcie się!”.
Ufamy, że w tym dniu nie zabraknie nikogo z osób dla nas ważnych, dlatego bardzo Was zapraszamy, byście przyjechali i byli razem z nami przy Maryi.

Rozpoczęcie o godzinie 15:00, zakończymy nocnym czuwaniem ok. godz. 4 rano". Informacja pochodzi z: http://www.rcs.org.pl/pl/nowosci/trzecie_czuwanie_czytelnikow_milujcie.html


Święto Młodzieży 21-26.07.2014 r. (G.Św.Anny, woj. opolskie)-informacje i zapisy (konieczne wcześniej)-szczegóły pod linkiem: http://swietomlodziezy.com/witaj-swiecie/

Golgota Młodych 22-26.08. 2014 r. (Serpelice nad Bugiem)-informacje:  http://www.golgotamlodych.pl Zapisy po przybyciu na miejsce rekolekcji (w recepcji-punkt zapisów, opłata za udział).

Rekolekcje Ruchu Czystych Serc:
I turnus  31 lipca - 7 sierpnia 2014  (OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!)
II turnus  7 - 14 sierpnia 2014  (WOLNE MIEJSCA - DUŻO)
 Informacja o miejscach taka jak na stronie internetowej w dn.18.06.2014 r., g. 18:24.

 Gdyby ktoś miał odłożone fundusze (lub jeszcze może je uzbierać) to zachęcam do takich rekolekcji. Nie trzeba być we wspólnocie Ruchu Czystych Serc, aby pojechać. Więcej informacji (terminy, możliwość zapisów itp.) pod linkiem: http://www.rcs.org.pl/pl/nowosci/letnie_rekolekcje_rcs_2014.html . Rekolekcje w Gródku nad Dunajcem . Zaliczkę wpłaca się wcześniej, a pozostałą część pieniędzy dopiero na miejscu w dniu przyjazdu.

P.S. Na pierwszy turnus podobno jest już tylko kilka miejsc, na drugi jest dużo wolnych miejsc.

Podróż z przygodami w 2013 r. to był dopiero wstęp do tego, co było na rekolekcjach . Szkoda, że nie udało mi się tego w szczegółach spisać. Kiedyś spróbuję chociaż we fragmentach.
Inne rekolekcje (propozycje rekolekcji w wakacje w  różnych terminach) tutaj: http://bosko.pl/info/kategorie/wakacje  
oraz tutaj: http://bosko.pl/info/kategorie/spotkania-mlodych-2014

Przegląda się klikając na cyfrę na dole (to odnośnik do następnych stron).Ja w tym roku (jeśli z Bożą pomocą będzie to możliwe to chciałabym pojechać na takie rekolekcje:

Kasperiańskie Dni Młodych 21-24.08: Lepiej, aby dokonać  zapisu  przez internet. Szczegóły (Rejestracja udziału): http://www.kaspersi.odkupieni.pl/spotkanie-mlodych-info/spotkanie-mlodych_rejestracja